E-Ticaret Sitenizi Nasıl Güvenli Hale Getirirsiniz?

Bir alışveriş merkezinde yerel bir mağaza işlettiğinizi düşünün. Ne tür güvenlik önlemleri alırdınız? Kilitler, kameralar ve alarm sistemleri ile muhtemelen mağazanızın güvenliğini sağlardınız. Ama eğer bir çevrimiçi perakendeci iseniz? Şu anda geleneksel hırsızlarla uğraşmıyorsunuz. Çevrimiçi mağazaların zayıf yönlerini öğrendiklerinde potansiyel olarak karmaşık hackerlara dönüşen hırsızlara karşı tavır almanız gerekir.

Hackerlar, birkaç öğeyi çalmaya ve yerel karaborsada satmaya çalışan tipik hırsızlar değildirler. Çok daha değerli bir şeyin peşindeler; veriler. Kredi kartı ayrıntıları veya müşteri kimliğiniz, e-ticaret mağazanız ve işletmeniz, güvenliğini sağlamak için gerekli işlemleri yapmadığınız sürece risk altındadır. Bu nedenle, E-ticaret sitenizi ve işletmenizi korumanıza yardımcı olabilecek birkaç basit ipucu hazırladık.

Hosting firmanızı iyi seçin

Muhtemelen web sitenizi oluşturmada oldukça fazla yatırım yaptınız. Tasarladınız, kurdunuz, optimize ettiniz ve tanıtımı için para yatırdınız. Ancak düşük maliyetli bir hosting seçeneği belirleyerek hepsini riske atmış olabilir misiniz? Hosting söz konusu olduğunda cimri davranmamalısınız, süper ucuz hosting vaatlerine kanmayın.

HTTPS'ye geçin

Yakın bir zamana kadar, SSL Sertifikası ile güvenli HTTPS barındırma özelliğini kullanmak, genellikle sitenizin ödeme alanı için ayrılmıştır. Açıkçası halen durum bu, ancak yavaş yavaş web sitesi sahipleri tüm web sitelerini güvenceye almak için HTTPS’ye geçiş yapıyor.

Google geçtiğimiz günlerde, tüm HTTP sitelerini güvenli olmayan olarak işaretlemek için uzun vadeli planlar yaptıklarını söyledi.

HTTPS'ye geçmek istiyorsanız, önce bir SSL Sertifikası seçmeniz gerekir. Hosting şirketinizden veya saygın bir SSL satıcısından bir tane satın alabilirsiniz.

Güvenli bir platform seçin

Bu günlerde seçim yapabileceğiniz birçok E-ticaret platformu var. Seçtiğiniz e-ticaret platformunun yalnızca istediğiniz gibi gerçekleştirildiğini değil, aynı zamanda güvenlik açısından da iyi bir üne sahip olduğunu ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

Magento, WooCommerce ve PrestaShop gibi araçlar gerçekten popüler e-ticaret platformlarıdır ancak popülerliğin bir fiyatı vardır. Bilgisayar korsanları her zaman bu araçlarda güvenlik açıklarını araştırıyorlar; bu yüzden yamalar ve güvenlik güncelleştirmeleri sürekli olarak kullanıma sunuluyor.

Muhtemelen en iyi seçenek yalnızca en yaygın güvenlik açıklarını koruyacak kapsamlı bir e-ticaret güvenlik uygulaması kullanmak değil, aynı zamanda en güncel sürümde çalıştırdığınızdan da emin olmalısınız.

Kapat