Satış Ortaklığı Nedir?

Önerdiğimiz bu satış ortaklığının amacı, sitemizin nitelikli Türkçe içeriğe sahip ve yüksek ziyaretçi sayılarını yakalayan web sitelerinde görünürlüğünü artırmak; böylelikle marka bilinirliğini yükseltmek; içerik sağlayıcı sitelerin ziyaretçilerini sitemize üye olmaya teşvik etmek ve sitemizin satışlarını artırarak bunu sağlamaya katkıda bulunan partner siteleri, kazancımıza ortak etmektir.

 

Siz ne yapacaksınız?

Program, öncelikle, sitenizin bize vereceği link karşılığında para kazanmanıza dayalıdır. Satış ortağımız olmanız halinde, linklerinizi şöyle tanzim edebilirsiniz:

·Ana sayfamıza link
·Bir ürün tanıtım sayfamıza link,


Yukarıdaki metodlardan birini kullanarak sitemize yönlendirdiğiniz ziyaretçi, -ister alışveriş yaparak, ister yapmayarak- bize üye olduysa, size, bu üyenin 365 gün boyunca yaptığı alışverişin belli bir yüzdesini ödeyeceğiz.
Görüldüğü gibi, Dokuz Yazılım, yarattığınız uzun süreli kaynağı sizinle uzun süreli olarak bölüşmek istiyor.

Biz ne yapacağız?

Sizin gönderdiğiniz tüm üyeleri izleyeceğiz. Sitemize kaydolmaları halinde, sizden geldikleri bilgisini onların üyelik bilgileri ile birlikte tutacağız -böylelikle, onları bizim üyemiz haline getirdiğiniz bilgisi sonsuza dek veritabanımızda kayıtlı kalacak. Ayrıca, siteniz tarafından Dokuz Yazılım'a gönderilen tüm ziyaretçilerin, o session boyunca verdikleri siparişlere de sitenizin adı kaydedilecek.
Biz bu iki bilgiyi hem size göndereceğiz, hem de ortaklık hesaplarımıza baz olarak alacağız.

 

Teknik Hususlar

·Sistemimiz ziyaretçileri "referrer site" bazında takip edecek, ayrıca sitenizin yönlendirdiği bir müşteri tarafından bir alışveriş yapıldığında, verilen siparişe "kaynak" bilgisi girilecektir.

·Size, verdiğiniz linklerden kaynaklanan satış bilgilerine ulaşmanız için şifre korumalı bir alanda detaylı bilgi vereceğiz. (Ancak dikkat: Müşterilerin özel bilgileri size verilmeyecektir.)

 

Sözleşme

Yukarıda açıklanan programın sürekliliğinin sağlanması ve sizin kendinizi güvencede hissedebilmeniz için, taahhütlerimizi bir hukuki sözleşme çerçevesine oturtacağız.

 

Alışveriş

Yukarıda bir çok kez tekrarlanan "alışveriş" kavramının tanımı şu:
Alışveriş, Dokuz Yazılım üyesinin satın aldığı ürünlerin indirimli satış fiyatları toplamıdır. Şöyle ki;
1. Üyenin ödediği kargo ücreti toplam alışverişe dahil değildir,
2. Verilen siparişte temin edilemeyen ürünler faturaya alınmayacağı için toplama dahil değildir.
3. Ürün matrahı, ürünün Dokuz Yazılım'daki KDV'siz satış fiyatıdır. Ürünün etiket fiyatı ne olursa olsun sipariş listesine dahil edildiği andaki indirim oranından hesaplanan Dokuz Yazılım satış fiyatı temel alınır.

 

Ödeme Koşulları

Hesap kesimi
Satış ortağı kendi özel şifresi ile gireceği alandan, kendi sitesinden Dokuz Yazılım'a verdiği link ile üye olup alışveriş yapan müşterilerin siparişlerini aşağıdaki kriterler doğrultusunda takip edebilecek.

1. Sipariş tarihi,
2. Siparişteki ürün sayısı,
3. Siparişteki ürünlerin KDV hariç Dokuz Yazılım fiyatları toplamı,
4. Satış ortağının o sipariştek kazandığı komisyon,
5. Tüm siparişlerdeki komisyon toplamı,

Hesap kesimleri zamandan bağımsız olarak, kazanılan toplam komisyon üzerinden yapılır:

Her 50 TL'lik komisyon havale ile talep edilebilir.

Satış ortağı bu talebini ilgili ekran üzerinden oluşturur. Bu talebin oluşmasından sonra da, en geç 1 hafta içerisinde satış ortağının komisyonu koşullar dahilinde yapabileceği seçime göre kendisine iletilir.

Ödeme koşulları ve zamanı
Dokuz Yazılım, hesap kesimiyle birlikte mutabık kalınan tutar üzerinden ödenecek komisyonun fatura ya da fatura benzeri evraklarının kendisine ulaşmasıyla birlikte, banka havalesiyle yapılır.

Komisyon alacak site sahibinin vergi mukellefiyeti olmaması durumunda
Bu durumda Dokuz Yazılım bir gider pusulası düzenler. Vergi kanunlarımız gereği gider pusulası düzenlenen satış ortağı adına ödenecek vergiler kesildikten sonra kalan net miktar ödenir. Ödenecek net miktar satış ortağının banka hesabına havale edilir.

Kapat