Responsive E-ticaret Temaları

Web teknolojilerindeki son gelişmeler e-ticaret temalarının da artık cihaza göre şekillenen reponsive tema şeklinde oluşturulabileceğini bize göstermiştir.

Responsive Tema nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza birçok mobil ve tablet cihaz girdi. Birçoğu geleneksel pc ekranları ile karşılaştırıldığında küçük ekrana sahip olan bu cihazlar ile mevcut web sitelerini dolaşmak efektif olmamakla beraber kullanıcı için keyifli de değil. İşte internet kullanıcılarının normal bir web sitesi ni tablet ve mobil cihazlarda da kolaylıkla gezinmesine olanak sağlayan bir nevi web sitesi nin mobil versiyonu diyebileceğimiz web sitesi tasarımını responsive tasarım olarak adlandırıyoruz. Responsive olarak kodlanmış web sitesi temalarına da responsive tema adı veriliyor.

Responsive Tasarım ne işe yarar?

Responsive tasarım web sitesinin kullanıcının cihazına göre kendini şekillendirdiği bir tasarım modelidir. Responsive tasarımlı siteler kullanıcı dostu bir web arayüzü sağlarlar. Ziyaretçiler web sayfasında gezerken her sayfa değiştiğinde tekrar tekrar 2 parmakla zoom yapmak zorunda kalmazlar. Fontlar ve onlara bağlı olarak sayfada bulunan medya ekrana göre ayarlanmıştır ve bu sayede web sayfası ziyaretçisi küçücük ekranda kocaman resimlerle karşılaşmaz.

Responsive E-ticaret - Mobil E-ticaret Nasıl Olur?

Responsive E-ticaret Responsive tema içeren mobile e-ticaret sitesidir. E-ticaret sitesi diğer web sitelerinden farklı olarak web sitesi ziyaretçisi ile etkileşimli birçok sayfa barındırır. Bu web sayfalarının her birinin responsive dizayn kurallarına göre kodlanması ve responsive temalar üretilmesi ile responsive e-ticaret sitesi ortaya çkar. Responsive mobil e-ticaret sitesi internetten online satış yapılan web sitesinin tüm cihazlarda geçerli daha kullanışlı bir e-ticaret mobil versiyonudur. Responsive e-ticaret sitesi daha gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunacağından mobile e-ticaret sitesi olarak satışlara da olumlu yansır.

Responsive E-ticaret - Mobile E-ticaret Web Sitesini Kimler Kullanabilir

Responsive e-ticaret web sitesi e-ticaret sitesi olan herkesin kullanımı içindir. Responsive tema ile neredeyse piyasadaki tüm cihazlar için farklı web sitesi tasarımı otomatikman ortaya çıkar. Böylece ziyaretçi hangi cihazla girerse girsin sıradan ziyaretçinin müşteriye dönüşme ihtimali artar.

Kapat