İnternet Sitelerinde İlk Satışı Yapabilmek İçin İpuçları-1

Yeni bir e-ticaret sitesi açarken, ilk satışlarınız çok önemlidir. Bunlar, ivme kazanmaya yönelik satışlar, pazarlama stratejinizi geliştirmenize ve sisteminizdeki sıkıntıları gidermenize yardımcı olur. Doğal olarak, ilk satışlarınız, elde edilmesi en zor olanı olacaktır.

Bu yazıda size ilk müşterilerinizi elde etmenin 10 yolunu göstereceğiz. Bu, doğru yola başlamanıza ve en önemlisi, neyin işe yarayıp neyin çevrimiçi mağazanız için yararlı olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Hedefiniz

Amacınız sırayla aşağıda listelenen yöntemlerin her birini kullanarak on satış elde etmektir. Bir önceki siparişiniz gelene kadar bir sonraki görevi atlamamaya çalışın. İlk satışlarınızı elde etmenin ötesinde olan amacınız, her bir kanalın sizin için ve markanız için nasıl çalıştığını ve zorluk seviyelerini anlamanızdır.

İlk satışlarınızı almaya hazır mısınız?

Önceden Başlatma Listesine Bir E-posta Gönderin

Küçük bir e-posta listesi oluşturmanız, işletmenizi başlatmanız için önemli bir ilk adımdır. Önceden piyasaya sürülen bir liste oluşturduysanız, başka taktikler kullanmadan önce bu listeyi e-postayla göndermek isteyeceksiniz. Bu insanlar muhtemelen sizinle ilgilendikleri ve daha fazlasını almak için size e-posta verdiğinden, çevrimiçi mağazanızı başlatırken muhtemelen en nitelikli potansiyel müşterileriniz olacaktır.

Lansmanınızı bildiren ön lansman listesine bir e-posta oluşturmak ve göndermek için, uygulama mağazasındaki MailChimp veya diğer büyük e-posta uygulamalarından birisini kullanabilirsiniz.

Eğer bir ön lansman listesi oluşturmadıysanız, bir sonraki taktiği uygulayabilirsiniz.

Önce Arkadaşlara ve Aileye Sat

İlk satışınızı yapmanız için en basit taktik, arkadaşınızı veya bir aile üyenizi sizden yasal olarak satın almaya ikna etmektir. Yalnız bu, annenizin asla kullanmadığı bir ürün satın almasına yol açabilir. Yapmak istediğiniz şey, ailenizin veya arkadaşlarınızın düşünceleridir. Satış yapacağınız kişinin gerçekten ürünlerinizi değerlendirebilmesi ve onu kullanabilmesi gerekir.  Onlarla bağlantı kurmayı deneyin, birkaç dakika isteyin ve ürünü getirin.

Bir Yarışma Oluşturun

Hepimiz biliyoruz ki, hediye vermek her zaman yeni bir ürüne göz atmanın harika bir yoludur. Doğru bir şekilde yapılırsa, bir yarışmanın viral doğası, çok fazla başlangıç ​​trafiği oluşturabilir. Kulaktan kulağa markanız duyulur, mağazanızın ve ürünlerinizin varlığından daha çok kişi haberdar olabilir.

Vereceğiniz hediyeleri katılımcıların sosyal medyada paylaşmalarını sağlayacak yarışmalar düzenleyerek geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Yoluyla Arkadaşlarınıza Satış Yapın

Daha önce bir arkadaşınızı veya bir aile üyenizi bizzat sizden satın almaya ikna ettiniz. Şimdi, artık sosyal medyaya ayak basmanızın zamanı geldi. Çoğu insan gibi iseniz, Facebook kullanıyorsunuzdur.

Peki stratejik olarak Facebook'ta arkadaşlarınıza nasıl satış yapabilirsiniz?

Öncelikle, mağaza ve ürünlerinizi herkese tanıtmadan önce daha akıllı ve hedefe yönelik bir yaklaşım deneyin. Ürünlerinizle alakalı anahtar kelimeleri arayarak, ürünlerinizi satın alma ihtimali daha yüksek olan insanları bulmak için Facebook'un güçlü sosyal grafik aramasını kullanabilirsiniz.

Arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızı, ürününüzde potansiyel bazı ilgi düzeyiyle tanımladıktan sonra onlara ulaşmak ve onlara kişisel olarak mesaj göndermeniz gerekir.

Buna ek olarak, Facebook mağazanıza yeni mağazanızı duyurmak için birkaç durum güncellemesi yapabilirsiniz. Bu insanlar arkadaşlarınız ve aileniz olduğu için, size anlamlı gelmesi durumunda bir arkadaş ve aile indirimi sağlamayı da düşünebilirsiniz.

n11, gittigidiyor, hepsiburada.com ve diğer Market Yerlerinde Sat

Bir e-ticaret girişimcisi olarak etkili olmak ve her şeyi test etmek anlamına gelir. Pazarlama gibi diğer kanalları test etmek de buna dahildir. n11, gittigidiyor, hepsiburada.com gibi siteler, ilk satışlarınızdan bazılarını almak için mükemmel yerler olabilir. Başlangıçta bu idealdir, çünkü bu pazarlar zaten trafik ve ürün arayan insanlara sahiptir. Bu, ilk başladığınızda ve Google'da SEO ve organik arama sonuçlarınızı oluştururken size yardımcı olur.

Kapat