Trafiğinizi Artıracak SEO Önerileri-3

Sayfa içi optimizasyon, anahtar kelime kullanımı, başlık etiketleri, meta taglarının kullanımı, kullanıcıya hitap eden kaliteli içerik, sayfa yüklenme hızı ve mobil uyumlu sayfalar, tıklanma oranını artıran ve siteye daha çok trafik gelmesini sağlayan SEO ipuçlarıdır. Ziyaretçi davranışları ve kullanıcıların sitede kaldıkları süreler Google sıralamalarını etkileyen faktörlerdir.

Katılımın Önemi

Google’ın bir sayfayla nasıl etkileşime girdiğine bakarak, katılımcıların sayfaya tıkladıklarında, uzun süre boyunca sitenin tamamında mı gezindikleri yoksa beş saniye içinde mi çıktıkları görülebilir. Google, gün sonunda, araştırmacıları için en iyi kullanıcı deneyimini sunmak ister. Yüklenme süresinin geç olması, ne kadar mükemmel bir içeriğe ya da mükemmel bir optimizasyona sahip olunursa olunsun insanların sitede kalacakları süreyi olumsuz etkiler. Web sitenizin ne kadar iyi olduğunu değerlendirmek için Google, sitenizdeki hemen çıkma oranına ve diğer kullanıcı metriklerine bakar.

Google, tıklama oranları ve hemen çıkma oranları gibi şeylere hala çok güveniyor. Şu anda tüm Google algoritması, en iyi kullanıcı metriğine sahip olacak siteleri en üste çıkarmakla ilgilidir.

Zengin Snippet'ler

Zengin snippet'ler yüksek tıklanma oranı sağladıklarından çok önemlidirler. Arama motorlarında yapılan ürün aramalarında çıkan listede, firmanız yıldızlı bir şekilde görünüyorsa, tıklama oranınız oldukça yüksek olacaktır. Bu nedenle zengin snippet'lerle tıklamaların çoğunu elde edebilirsiniz. Yüksek tıklanma oranları siteniz için daha fazla trafik anlamına gelir.

Başlık etiketleri, meta açıklamalar ve düzgün içerik gibi şeyler sitenizde doğru bir şekilde yapılmalıdır. Siteniz hızlı bir şekilde yükleniyorsa, mobil cihazlarla uyumluysa ve özgün içeriğe sahipse, ürün sayfalarında zengin snippet'ler var demektir. Tüm bunların trafiğiniz üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Yani sadece bu değişiklikleri yapmak ve bu alanlara odaklanmak size müthiş bir kazanç getirisi sağlar.

Başlık etiketleri, meta açıklamaları ve en yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri bulun. “SEO uzmanlarından en iyi sayfa SEO ipuçları" veya "SEO uzmanı" gibi cazip bir şey söyleyen başlık etiketi oluşturabilirsiniz. Buna benzer başlıklar gerçekten dikkat çekicidir, aynı zamanda bir anahtar kelime içerirler. Meta açıklamasında değer katacak bir şey söylemek ve bu ipuçlarını kullanmak trafiğinizi iki kat arttırabilir.s

Kapat