İnternet Sitelerinde İlk Satışı Yapabilmek İçin İpuçları-2

Bazı Facebook Reklamlarını Başlatın

Satış yapmak için Facebook'un yerli reklamcılık platformunu kullanmak ilk satışlarınızı yapabilmeniz için gerekli adımlardan biridir. Facebook, herhangi bir platformun en hassas reklam hedefleme özelliklerinden bazılarına izin verir ve kesinlikle tüm e-ticaret girişimcilerinin denemesi gereken bir kanaldır. Facebook'un bazı mükemmel hedefleme seçenekleri olmasına rağmen, hedef pazarınızı, müşteri kitlenizin yaşam biçimini, sevdikleri şeyleri ve reklamlarınızla iyi uyum sağlamak için sevmediği şeyleri düşünmek için biraz zaman harcamanız gerektiğini aklınızda bulundurun. Facebook'ta reklam yayınlamaya ilk başladığınızda, muhtemelen ilk müşterileriniz için önemli miktarda para ödeyeceksiniz. Bunun için bekleyin, kampanyanızı ayarlamak ve sonuçları izlemek için biraz zaman harcayın.

Unutmayın, ilk satışlarınız kârlı olmamalı. Bunlar, ürün / pazar uyumu bulma ve ilk müşterilerinizin reklamcılık, gönderim, yerine getirme ve müşteri hizmetleri stratejisini hassaslaştırma ve deneyim kazanma konularında olmalıdır. Yani kazançtan çok müşterilerinizi tanımak için adımlar atıyorsunuz.

Instagram Kullanımı

Instagram, son derece etkili bir görsel pazarlama kanalıdır. Markalar, giderek artan sayıda talep karşısında sponsorlu ürün yayınları için etkili hesap arayışlarına giriyor. Buradaki anahtar, büyük hesaplar (50.000 - 500.000 takipçi) bulmak ve onları seçtiğiniz bir resim ve altyazı ile pazarlamaktır.

Fiyatlandırma aralıkları hesap ve izleyicilerin sayısına bağlıdır, ancak diğer reklam kanallarından kat kat daha ucuzdur.

Google AdWords'ü Kurma

Google Adwords, çevrimiçi olarak en çok kurulan reklam ağlarından biridir. Daha önce hiç kimsenin duymadığı yeni bir ürününüz varsa, AdWords'ü sizin için uygun bir pazarlama kanalı olarak kullanabilirsiniz. Herkes için, Google Adwords biraz karmaşık ve korkutucu olabilir, ancak yardımcı olabilecek birçok çevrimiçi kılavuz vardır.

Google Adwords'le başarının anahtarı, kampanyanızda sürekli izleme ve düzeltme yapmaktır. Sadece oraya bir kampanya atmak, kazandıran bir strateji olmaya yeterli değildir. Unutmayın, Facebook Reklamları gibi, ilk müşterinizi elde etmenin başlangıç ​​maliyetleri pahalı olabilir, hatta ürününüzün toplam fiyatını aşabilir. Ancak, yine de, her kanal hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başta karlılığı sağlamak gerekmiyor.

Bir Blog Yazısı Oluşturun

Bir blog yazısı, genellikle nişinizdeki diğer etkili insanların dikkatini çeken, teklif veren veya özellikli bir yayındır. Bu tür blog yazıları, nişinizdeki önemli insanlarla ilişkiler kurmaya ve bunları kitlenizle blog yazınızı paylaşmalarını sağlamak için popüler bir taktiktir.

Başlamak için, bir amaca uygun bir blog yazısı hazırladığınızdan ve gerçekten değer kattığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için, ürününüzle veya nişinizle ilgili bir blog yazısı yazmak ve nişinizle ilişkili etkili kişilerin bağlantılarını, tekliflerini veya profillerini eklemeniz gerekir.

Postayı yazdıktan sonra, yayınınızda vurguladığınız kişilere kişisel bir e-posta göndermeniz gerekir. Çalışmalarını beğendiğinizi ve en son yayınlanmalarınıza eklediğinizi bilmelerini sağlayın. Bunun karşılığında hiçbir şey istememek daha iyidir, aksine, kendi kendilerine karar vermelerine izin verin. Eğer onları etkilerseniz mutlaka yazınızı paylaşacaklardır.

Ek bir fayda olarak, bu blog yazısı SEO'nuzun bir parçası olmaya başlayacak. Unutmayın, ne kadar çok yazarsanız, Google'ın ve diğer arama motorlarının sizi bulması kolaylaşacaktır.

Satışlarınız Hakkında Bilgi Alın

Bunun için kişisel olarak önceki satışlarınızın her birine e-posta göndermek, onları çağırmak ve mağazanızla ilgili deneyimlerini öğrenmektir. Müşterilerinizden satış ve ürününüz hakkında geribildirim isteyin. Son olarak sizi yönlendirebilecekleri tanıdıklarıyla ilgili bilgi alın. Onlara da e-posta yoluyla bir tavsiye maili atın. Konu satırına; "tarafından yönlendirilir (size adını veren kişinin adı)" şeklinde yazın, böylece sıradan reklam mailleri gibi algılanmaz ve kampanyanızın okunmasını sağlarsınız.

Sonuç

İlk satışlarınız en önemli ürünlerden biridir. Aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey, ilk satışlarınızın, müşterilerinizi bulmak için geçerli olan pazarlama reçetelerini anlamaya çalışırken en zor kısımlarından biri olmasıdır. Biraz para harcamaktan ve o ilk izlenimi elde etmek için birkaç indirim yapmakdan korkmayın. İşletmenizi ve tekliflerinizi pazarınıza uyumlu hale getirirken pazarlama faaliyetlerinizi hassas bir şekilde ayarlamanız zamanla kârlılık getirecektir.

 

Kapat