E-ticaret Stratejinizi Geliştirmek İçin 4 İpucu

Gelişen teknoloji insanların satın alma kararlarını da etkiliyor. İnternete ve akıllı telefonlara yönelen müşteriler mağaza mağaza dolaşmak yerine "tıklama ve sipariş”i tercih ediyor.

Bir düğmeyi tıklayarak neredeyse herhangi bir ürün veya hizmete erişilebiliyor. Dahası, çalışmalar gösteriyor ki çevrimiçi müşteriler mağazada alışveriş yapan müşterilere oranla son derece sadık.

E-ticaret alanına yeni giren işletmeler için süreç biraz zorlu olabilir. E-ticaret, perakendeciler ve markalar için sayısız fırsat sunmaktadır; bu nedenle e-ticaretin avantajlarından yararlanmak isteyen işletmeler, site tasarımı, mobil ve sosyal medya stratejileri, müşteri hizmetleri ve ürün fiyatlandırması gibi bazı konuları da ele almalıdır.

Girişimciler ve pazarlamacılarla e-ticaret kullanmanın anahtarlarından bazılarını konuştuk. İşte, e-ticaret stratejiniz için en iyi 4 örnek.

  • Kullanıcı Odaklı Bir Deneyim Yaratın

Müşterileriniz çevrimiçi olarak sunduğunuz ürünleri fiziksel olarak göremiyor ve dokunamıyorlarsa, kredi kartlarını kullanmaya ikna etmek daha zor olabilir. Ürünleri uygun bir şekilde fiyatlandırmak ve kullanıcı dostu, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak, müşterileri dijital alışveriş sepetlerini doldurmaya teşvik etmenin bir yoludur.

E-ticarete yönelik kullanıcı odaklı bir yaklaşım, alt katmanlar için hayati önem taşıyan marka sadakatini artırmaya yardımcı olur. Kullanıcıların deneyimlerini kişiselleştirmek, işletmelerin hedef kitleyi segmentlere ayırmasına yardımcı olur; bu da hedefli reklam kampanyaları yoluyla daha etkili pazarlamaya dönüşebilir.

  • Kendiniz Kullanmak İsteyeceğiniz Hizmeti Sunun

Bir çevrimiçi iş, uygulama veya e-ticaret sitesini test etmek için en iyi fikir ailenize ve arkadaş ortamınıza danışmaktır. Çevreniz, bir saatlik kullanımdan hoşnut kalmazlarsa derhal fikrinizi değiştirin.

  • Müşteri Görüşleri Önemlidir

Girişimciler fikirlerinin ve ürünlerinin herkes için cazip olacağına inanır ancak piyasaya çıkmak, sormak, denemek ve müşterilerinizi dinlemek zorundasınız.

Yeni ürünler getirirken birden çok kanalda geri bildirim dinlemek büyük önem taşır. Destekleyici bir e-posta, Instagram, Twitter veya Facebook'daki bir not şeklinde olsa bile müşterilerin geri bildirimleri çok önemlidir.

  • Sosyal Medyadan Yararlanmak

Bir sosyal medya stratejisi, özellikle ücretli reklamcılık ve etkileyici bir içerik stratejisi sitenize trafik çekmenin etkili bir yoludur. Pinterest, eBay ve Instagram gibi siteler ve ağlar genellikle herhangi bir boyuttaki e-ticaret işletmelerinde çok yararlıdır.

 Kapat