E-Posta Pazarlaması İçin Kılavuz-1

E-posta Pazarlaması İle E-Ticaret İşletmenizin Gelirini Nasıl Artırırsınız? Ayrıntılı Bir Kılavuz

Sitenize trafik çekmek, her e-ticaret girişimcisinin karşılaştığı genel bir sorundur. E-ticaret başarısı için hızlı ve basit bir formül bulunmamasına rağmen, web sitenize yapılan her ziyaretin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz birkaç strateji bulunmaktadır.

E-posta pazarlaması girişimcilere, ziyaretçileri ile sağlam ilişkiler kurma olanağı sağlar. Kaliteli içeriğin paylaşılmasından checkout işlemi yoluyla müşterilere rehberlik etmeye kadar, akıllı e-posta pazarlaması trafik çekmek ve geliri artırmaya yardımcı olur.

Sosyal medya ve mesajlaşma platformları, çevrimiçi müşteri katılımını sağlayan araçlar olmalarına rağmen, e-posta pazarlaması önemini hala koruyor. Son araştırmalar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-posta pazarlamasının yatırım getirisini % 3,8 oranında artırdığını gösteriyor.

Bir bakış açısı, ipucu ve püf noktası topluluğu olan bu rehber, e-posta pazarlama stratejisileriniz için düşünmeniz gereken her konuda size yol gösterecektir.

E-posta pazarlamasına başlarken neler yapmalıyız?

İlk e-posta mesajı 1971'de Ray Tomlinson'dan kendisine gönderilmiştir. Bugün, teknoloji araştırma şirketi Radicati'ye göre her gün 205 milyar e-posta gönderiliyor.

E-posta listeniz kimsenin sizden alamadığı bir işletme varlığıdır. Gerekirse e-posta pazarlama servis sağlayıcıları arasında her zaman kaydedilebilir ve aktarılabilir.

E-posta listeniz, işletmenizle birlikte sattığınız bir şeydir, çünkü bir e-posta listesi birkaç yönden değerlidir. Ürününüzle veya sektörünüzle ilgilenen kişilerle doğrudan temasa izin verir.

Herhangi bir işletmenin uzun vadeli büyümesi söz konusu olduğunda, bir e-posta listesi oluşturmak bir öncelik olmalıdır. Bunun için;

  • E-ticaret işletmeniz için bir e-posta listesi oluşturmaya başlayın.
  • Liste oluşturma çabalarınızı e-posta ile hızlandırın.
  • Stratejik kampanyalarla daha fazla trafik çekin.
  • Zaman içinde e-posta pazarlama performansınızı geliştirin.

E-posta pazarlamanın e-ticaret işletmelerinde neden bu kadar etkili?

Birçok e-ticaret işletmesi için, web sitesi trafiğinin üçte biri yeni gelen ve siteyi tekrar ziyaret etmeyen müşterilerden ibarettir.

Web sitenizi veya çevrimiçi mağazanızı ziyaret eden çoğu kişinin, bir daha ziyaret etmeyecek yeni ziyaretçiler oldukları gerçeğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Onları geri getirmek için bir şeyler yapmazsanız, mevcut müşterilerinizde bir artış da bekleyemezsiniz. Bir e-posta listesi oluşturmak, bu sorunun üstesinden gelmenize ve kazanmak için çok çalıştığınız trafiği korumanıza yardımcı olur.

E-posta listeniz ve kampanyalarınızı, geri dönüşler için teşvik edici hale getirin. Örneğin indirimler, kaliteli içerikler, yeni ürünler, vb.

Araştırmalara göre, insanların % 72'si sosyal medyadan ziyade e-posta yoluyla tanıtım materyalleri alıyor. Ziyaretçilerin % 38'i, bir e-posta listesine üye olmalarının en büyük sebebinin, özel teklifler almak olduğunu söylüyor.

 

Kapat