İş Dünyasında Blogların Faydaları Nelerdir?

Pek çok kurum, internet sitelerinde ürünlerini tanıtmanın yanı sıra blog içerikleri oluşturmaya ve bu içerikleri sürekli güncellemeye başladı. Küçük firmalardan, tanınmış markalara kadar her türden firmanın tercih ettiği blog sistemi, ziyaretçilerin de ilgisini çeken bir oluşum. “Blogların iş dünyasına katkıları nelerdir?” sorusu kafaları karıştırmaktadır. Sizler için bu sorunun cevabını araştırdık.


İş Dünyasında Blogların Faydaları Nelerdir?
Bloglar sayesinde hem internet siteniz hem de sosyal medya hesaplarınız daha çok ziyaretçi alır. Firmanıza ait bir blog yoksa derhal bir tane edinin. Yalnız blogları doğru bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Kısa sürede kazanmak için sitenizi kopya içeriklerle doldurmak son derece hatalı bir davranıştır. Böyle bir girişimde bulunduğunuzda ziyaretçi sayınızda artış olsa bile bu, geçici olacaktır ve gelirlerinize yansımayacaktır


Uzun vadede markanızın tanınırlığını artıracak kampanyalar düzenlemelisiniz. Bloglar yardımıyla içeriklerinizi kuvvetlendirebilir ve müşterilerinizin firmanıza bağlılığını test edebilirsiniz.
Blog içerikleriniz aracılığı ile bir trafik elde etmek istiyorsanız, web siteniz için çok fazla çaba harcamanız gerektiğini unutmayın. Hazırladığınız kampanyalara bağlantı adresleri yerleştirmeli ve varış sayfalarınızı (landing page) buna göre düzenlemeniz gerekir. Kaliteli bir internet sitesinde, bloglardan gelen ziyaretçiler, müşterilere dönüşecektir.


Markanız İle Tanınırlığınızı Artırın
Sosyal medya içerikleri çok hızlı ve çok fazla üretildiklerinden bir paylaşımın kaybolma olasılığı çok yüksektir. Fakat blog içerikleri yazıldıkları tarih ne olursa olsun, yıllar sonra bile o sayfada durmaya devam edeceklerdir. Bu yüzden bloglardaki içerikler sosyal medya platformlarındaki içeriklerden çok daha uzun vadeli ve kalıcıdır.


Blogunuzda kaliteli içerikler paylaşmanız, sosyal medya hesaplarınızdaki bilinirliğinizi de artıracak ve etkileşimli olarak müşteri sayışınızda bir artış olacaktır.


İnsanlar bir ürünü satın alırken öncelikle bildiği ve güvendiği yerlerden alışveriş yapmayı tercih ederler. Markanızın tanınması için düzenli olarak kaliteli ve ilgi çekici içerikler girmelisiniz. Firmanız, sattığınız ürünler ve markanızla ilgili yazılar sizi daha iyi tanıtır ve bu da satışlarınızın armasını sağlar.


Belirlenmiş Hedefler ile Artan Trafikler Oluşturun
Her telden değil, belli bir tüketici kitlesi hedefleyerek onlara uygun içerikler üretmeye başlarsanız, müşterilerinizin uzun vadeli olmasını sağlayabilir, sizlere olan güvenlerini artırabilirsiniz. Blogunuza gelen ziyaretçilerin hangi içeriklerinize ilgi gösterdiğini ve sitenize nasıl ulaştıklarını tespit edin. Bu veriler ışığında blog paylaşımlarınızı düzenleyebilir, çektiğiniz trafiği artırabilirsiniz.


Müşterilerle Olan İlişkilerinize Dikkat Edin
Sosyal medya hesaplarına yapılan yorumlara cevap yazsanız da bu bir süre sonra görünmez olacağından, etkisi de kısa süreli olur. Fakat bloglardaki içerikler gibi yorumlar da sürekli kaldığı için, yapılan yorumlara verdiğiniz karşılıklar eninde sonunda görünür ve size trafik olarak geri döner. Bu yüzden bloğunuza gelen tüm yorumları mutlaka yanıtlayın.

Kapat