Twitter Profilinizin Daha Etkileyici Olmasını Sağlayarak Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Firmanız için açtığınız Twitter hesabınız ne durumda? Sadece paylaşım yapıp, insanları mı takip ediyorsunuz? Peki bunlar satışlarınızı artırmanız için yeterli mi? Paylaşımlarınızın içeriği müşterilerinizin yüzde kaçına hitap ediyor ve onlar tarafından beğeniliyor?


Diğer sosyal medya hesaplarınızı yönetme şekliniz ile Twitter profilinizi yönetmek arasında pek çok fark vardır. Kendinizi anlatırken uzun cümleler kurabildiğiniz Facebook ya da Linkedin hesaplarının aksine, Twitter’da kendinizi uzun cümlelerle anlatmanız bir avantajdan çok dezavantaja dönüşür.


Twitter’ı Diğer Sosyal Medya Hesaplarından Ayıran Özellikler
Twitter platformunda alanınız sınırlıdır. Diğer sosyal medya platformlarına nazaran; daha minik profil fotoğrafı, bir tane link ve çok kısa yazılmış içerikler paylaşabilirsiniz. Twitter’ı kartvizit gibi düşünebilirsiniz. Kendinizi anlatmak için çok küçük bir alana, gözü yormayacak ama bakanın da hakkınızda olumlu bir izlenim edinmesini sağlayacak şekilde yazmalısınız.
Twitter’da takipçi sayınızı artırmak ya da var olan takipçilerinizin sayısını artırmak için vaktiniz çok dardır. Ziyaretçilerinizin dikkatini birkaç saniye içinde çekmeli ve sayfanızda durmaya onları ikna edecek içeriklere yer vermelisiniz.


Twitter Profilinizi Nasıl Daha Etkileyici Hale Getirirsiniz?
1-Profil resminizi güncelleyerek sizi anlatan bir görsel kullanmayı deneyin. Satış yaptığınız sektörle alakalı bir görsel kullanabileceğiniz gibi, şirketinizin logosunu ya da amblemini de Twitter profil resminizde kullanabilirsiniz. Twitter profil resimleri çok küçük ebatlardadır. Bu yüzden profil resminizi seçerken zıt renkler kullanmaya ve renkler yoluyla dikkat çekmeye çalışabilirsiniz.

2-Profilinizi güncel tutun. Kimi Twitter kullanıcıları, her gün Twitter’da belli anahtar kelimeleri aratırlar. Arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkan profillerden, paylaşımlarını sürekli güncelleyenleri takip etmeye başlarlar. Hakkınızda kısmına bir göz atın ve en çok aranan anahtar kelimeleri içerip içermediğini kontrol edin. Örneğin, insanlar “seo geliştirme” araması yaptıklarında, hakkınızda kısmında bu anahtar kelime varsa, Twitter sizi ilk sıralarda gösterecek ve arama yapan kişiye sizi takip etmesini önerecektir.

3-Profil linkleri profilinizi ziyaret eden kullanıcıları, ayarlamış olduğunuz bir e-mail abone sayfasına yönlendirir. Profilinizdeki linki mutlaka güncel tutun. Bağlantı adresinin sadece ana sayfaya değil, sitedeki başka sayfalara da ziyaretçi çekip çekmediğini kontrol edin. Buna en güzel örnek, attığınız en iyi tweet’lerden oluşan bir karşılama sayfası olabilir.
4-Profilinize ait başlığın güncel olduğundan emin olun. Şirketinizle ilgili bir içeriğiniz varsa bunu en iyi ve en etkili anlatan başlığı seçin.

Twitter profilinizi daha etkili hale getirmek için denenmiş ve başarılı olunmuş yöntemleri sizler için derledik.  Twitter’da daha çok tanınmak ve bu yolla satışlarınızı artırmak için çok küçük ama etkili olan bu ipuçları ile müşteri sayısını artırabilirsiniz.


Kapat